Nauka gry na ukulele

Ten zabawny i zajmujący instrument jest łatwy w obsłudze i żeby nauczyć się na nim grać nie jest potrzebna szkoła muzyczna. Jeśli do tej pory nie nauczyłeś się grać na ukulele, to może warto spróbować.
Nie można zaprzeczyć, że ukulele to bardzo uroczy instrument. Trudno się oprzeć, zarówno wyglądowi, jak i dźwiękom.
Jego radosny ton pomógł mu wrócić do gry w ostatnich latach i bez wątpienia można go usłyszeć coraz częściej w wielu popularnych przebojach w radiu.
Ukulele to świetny instrument do nauki, niezależnie od tego, czy jesteś gitarzystą szukającym odrobiny różnorodności i nowych wyzwań, czy amatorem, który nigdy wcześniej nie grał na żadnym instrumencie.

Oto kilka powodów, aby nauczyć się grać na ukulele:

1. Nauka gry na ukulele nie jest trudna

Jest to o wiele łatwiejsze niż nauka gry na gitarze i jakimkolwiek innym instrumencie strunowym, jak na przykład mandolina. Miękkie nylonowe struny są delikatniejsze dla palców i nie powodują bólu palców, tak jak ma to miejsce w przypadku gitar. Mały rozmiar nie powoduje napięcie nadgarstka. Ponadto ma tylko cztery struny, co sprawia, że ​​akordy są proste do nauczenia, a strojenie nie sprawia większych trudności.

2. Ukulele nie jest drogim instrumentem

Zakup ukulele nie obciąży zbytnio portfela. Można kupić fajny nowy instrument dla początkujących użytkowników za około 200 zł. Oczywiście są też droższe wersje, ale na początek taki będzie wystarczający.

3. Jest przenośny

To najlepszy instrument podróżny. Można go zabrać praktycznie wszędzie. Spakować do plecaka, wrzucić na tył do samochodu, zabrać na plażę, do samolotu.
Ukulele występuje, w różnych rozmiarach, przy czym każdy rozmiar ma charakterystyczne brzmienie. Najmniejsze to ukulele sopranowe, następnie ukulele koncertowe, dalej ukulele tenorowe oraz największe to ukulele barytonowe i basowe.

4. Nauka gry na ukulele jest zabawna i przyjazna

Ukulele to niesamowicie „towarzyski” instrument, nie onieśmiela i może grać na nim każdy, młody lub stary, muzyk lub nie-muzyk. Jego wesoły, radosny dźwięk sprawia, że ​​gra jest przyjemna i dostępna dla każdego.

5. Brzmienie ukulele jest bardzo przyjemne

Ukulele ma przyjemny, ciepły dźwięk, który zazwyczaj wywołuje uśmiech na twarzach słuchaczy. Słucha się go z ogromną przyjemnością. To idealna propozycja zarówno na przyjęcie z przyjaciółmi, jak i mały koncert w zaciszu własnego domu.

6. Utwory łatwo dostosowują się do ukulele

Na ukulele można grać najpopularniejsze utwory z różnych różnych gatunków muzycznych (nawet metal). Również takie ze złożonymi akordami można zredukować do ukulele. To także doskonały akompaniament do śpiewania.

7. Technika gry na gitarze przekłada się na grę na ukulele

Gitarzyści mogą z łatwością przestawić się na ukulele. Wszystkie skale i akordy gitarowe są takie same, mają po prostu różne nazwy.

8. Ukulele jest idealne dla dzieci

Dzieci uwielbiają śpiewać, a ukulele to dobry sposób na wprowadzenie ich w świat muzyki. Jego ogromny potencjał edukacyjny jest zaskakujący. Dodatkowo jego niewielkie rozmiary doskonale pasują do małych rączek.